Trh vzdělávání a uplatnění 2023


Statutární město Frýdek-Místek připravuje spolu s Úřadem práce ČR již tradiční „Trh vzdělávání a uplatnění 2023". Konat se bude 21. září v hale POLÁRKA. Žákům základních škol, ale i studentům středních škol, nabídne možnost dalšího vzdělávání a následného uplatnění.

Dlouhodobě Úřad práce ČR pomáhá mladým lidem při jejich volbě povolání, a to prostřednictvím besed k volbě povolání s žáky končících ročníků základních škol, besed o trhu práce se studenty středních škol a dalšími aktivitami. Akce se zúčastní více než 70 vystavovatelů, a to místní střední školy, ale také specializované školy ze vzdálenějších lokalit Moravy, spolu se zaměstnavateli regionu tak, aby žákům, současným studentům a dospělým, přiblížili možnosti dalšího vzdělávání i následného uplatnění.

Akci navštěvují především rodiče s žáky, kterým končí povinná školní docházka, kariérní poradci a další pedagogičtí specialisté. Přičemž je určena i ostatním zájemcům, kteří zvažují pokračovat ve svém vzdělávání.

Zástupci zaměstnavatelů seznámí návštěvníky se svým výrobním programem, s pracovištěm, s požadavky na zaměstnance a zodpoví tak všechny otázky

Žákům budou nabízeny taktéž jednoduché úkoly, na nichž si mohou ověřit své dosavadní zkušenosti i tzv. měkké dovednosti, tolik žádané dnešními zaměstnavateli.

Akce má podpořit mladé lidi v zodpovědném a odpovídajícím výběru svého povolání a související vzdělávací cesty, i cesty na trh práce.

Veřejnost může akci navštívit ZDARMA, a to v době od 10 do 16 hodin.

Otevírací doba

Po-Ne 06:00 - 22:00

 

 

Kde nás najdete?

Hala Polárka

Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
738 01 Česká republika
GPS: 49°40'55.5"N, 18°20'51.7"E

Kontakt pro rezervaci