V hale Polárka začíná „doba ledová“ uprostřed léta


Ačkoli datum v kalendáři „voní létem“, na hale POLÁRKA rozjíždíme zimní sezónu a led v létě u nás za chvíli bude skutečností.

Víte, jak se led v létě připravuje a co všechno se musí pro vytvoření dokonalé ledové plochy udělat?

Od dubna 2017 probíhaly na hale POLÁRKA revize, údržby a opravy, které je nutno udělat tzv. v době „bez ledu“. Plocha se využívá v této době zejména pro in line hokejisty, anebo v hale probíhají kulturní a výstavní akce. Období „bez ledu“ je velmi vhodné pro realizaci akcí na hale, jelikož odpadá nutnost zakrytí ledu palubovkou a ceny nájmu haly jsou tak nižší.

Po dohodě s HC Frýdek-Místek připadl start letošní „doby ledové“ na 20. července 2017.

Nejdříve probíhá tzv. chlazení haly, kdy zejména teplota podkladního betonu musí klesnout ze stávajících 20 stupňů na -5 stupňů. Chlazení probíhá nachlazeným médiem v potrubí uloženým v betonu. Při tomto procesu teplota vzduchu v hale postupně klesá až na 12 stupňů. Naši zaměstnanci tak i v parném létu začínají do práce nosit teplé mikiny a bundy.

Jakmile je plocha pro led ochlazena na -5 stupňů, což trvá cca 2-3 dny, začínáme mlžit. První vrstvy se stříkají hadicí, další pak již nanáší rolba kvůli dosažení rovnosti výsledné ledové plochy.

Postupně po milimetru se na celou plochu hokejového hřiště nanáší „kapičky vody“, které zamrzají a vytvářejí základy nové ledové plochy. Pokud led na celé ploše dosahuje 5-10 mm, musíme led nabělit, poté pokračujeme opět po milimetrech v mlžení. Dalším krokem je montáž hokejových lajn a log, po kterém následuje poslední vrstva ledu.

Celková výška ledu je 3-4cm. Doba přípravy ledu do finální podoby od chlazení je tedy cca 7 dní.

Na ledě začínají jako první bruslit a trénovat hokejisti HC Frýdek-Místek, veřejnost se na led „dostane“ na podzim 2017.

Led je v létě u nás naprosto normální nejen v podobě malých kostek v míchaném drinku, ale také na ledové ploše v objemu cca 55m3.

Už na podzim se potkáme při veřejném bruslení a akcích na ledě, které na vás v této sezóně čekají.

Krásné léto vám přejeme od ledu 😊

Tým haly POLÁRKA

www.halapolarka.cz

 

SPORTPLEX-KDYŽ CHCETE ŽÍT NAPLNO

 

Otevírací doba

Po-Ne 06:00 - 22:00

 

 

Kde nás najdete?

Hala Polárka

Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
738 01 Česká republika
GPS: 49°40'55.5"N, 18°20'51.7"E

Kontakt pro rezervaci